Farmasi Kazanç

Farmasi, kozmetik ve doğal içerikli ürünleriyle birçok alanda ticari ürün satışı gerçekleştirmektedir. Firmanın girişimcileri yaptıkları satışlar ve kendilerine bağladıkları üyelerle kârlarını arttırmayı hedeflemektedir. Böylece Farmasi kazanç sistemi içinde yükselmeleri mümkün olmaktadır. Peki, bu plan içinde yükselebilmek için yapılması gereken satış oranı nedir? Farmasi kazanç sistemi içinde hangi yüzdelik hangi rütbeye denk gelmektedir?Soruların cevapları detaylı olarak yanıtlanacaktır.

FARMASİ KAZANÇ SİSTEMİ ORANLARI

Girişimci olarak başlayan bu sisteme kayıt olan herkesin ay içinde en az 140 TL puan değerinde sipariş vermesi gerekmektedir. Farmasi kazanç sistemi oranları aylık olarak şu şekildedir:

Farmasi Kazanç Sistemi Girişimciler: Girişimciler ekibiyle beraber en az 500 TL Puan değerinde sipariş verenler %3 prim grubuna girerler. Ancak yine girişimci ekibiyle beraber en az 1500 TL puan satış yaptığında kâr edeceği yüzdelik dilim %6’dır.

Farmasi Kazanç Sistemi Liderler: Ekibiyle beraber 3000 TL puan değerinde satış yapan liderler %9, 6000 TL puan değerinde satış yapanlar %12 prim grubuna girerler. Tabi ki bu tutarlar satış liderinin ekibiyle beraber yapması gereken toplam satış tutarını ifade etmektedir.

Üst Liderler: Bu liderler takımı ile beraber toplamda en az 10.000 TL puan satış yapmalıdır. Ancak bu şartla %15’ lik kazanç dilimi içinde yer alabilirler.

Yöneticiler: Farmasi kazanç planı içinde yer alan yöneticiler rütbesi için yapılması gereken satış tutarı 15.000 TL puan olarak belirtilmektedir. Bu sayede ’lik prim alma hakkı elde edebilirler.

Müdürler: Farmasi kazanç tablosu içinde yer alan üst düzey yöneticilerden biri müdürlerdir. Müdürlerin ekipleriyle birlikte ulaşması gereken satış tutarı 20.000 TL puan olarak bildirilmektedir. Kendi aldıkları %21’ lik kâr dışında müdürler kendilerine bağladıkları 4 nesilden de belirli oranlarda kâr almaktadır. Bu oranlar:

 • Birinci Nesil için %3
 • İkinci Nesil İçin %2
 • Üçüncü Nesil İçin %1,5
 • Dördünce Nesil İçin %1 olarak ifade edilmektedir.

Bu unvana sahip olan satış temsilcileri ve liderin kendine bağlı olan en yüksek üyeyle arasında 6.000 TL satış farkı olmak zorundadır.

6.Direktör: Bu aşamaya ulaşmış olan satış liderlerinin yıl içerisinde 5 kez arka arkaya en az 20.000 TL satış yapması gerekmektedir. Böylece direktör unvanına sahip olabilirler. Direktörlerin de nesillerinden aldığı kazanç oranları aynıdır.

7.Altın Direktörler: Altın direktörler de Farmasi kazanç sistemi içinde müdürler ve direktörlerle aynı prim oranına sahiptir. Ayrıca direktörlerde olduğu gibi ekibiyle birlikte yıl içinde 5 kez 20.000 TL’ye ulaşması durumunda bu sınıfta yer alabilirler. Altın direktörler de teknoloji paketi kullanmaya hak kazanmışlardır. Yalnız altın direktörlerin müdürlerden ve direktörlerden farkı nesillerden aldıkları primlerde görülmektedir. Bu primler:

 • Birinci nesil için %3,5
 • İkinci nesil için %2,5
 • Üçüncü nesil için %1,75
 • Dördüncü nesil için %1,25’tir.

8.Platin Direktörler: Yıl içinde ekibiyle beraber en az 5 kez 20.000 TL tutarında satış yaptıklarında satış temsilcileri bu unvanı alırlar. Teknoloji paketine ekstra olarak tatil paketi almaya da hak kazanırlar. Alacakları prim %21 oranındadır.

9.Zümrüt Direktörler: Platin konumdaki direktörlerin en az 5 kez yıl içinde 20.000 TL’ye ulaşmasıyla zümrüt direktör konumunu elde ederler. Farmasi kazanç sistemi içinde bu direktörlerin diğerlerinden farkı araba kazanabilme olasılıklarıdır. Bunun için 10.000 TL puana yan yoldan ulaşmış olmaları gerekmektedir. Zümrüt direktörler, 12 yıl boyunca araç kullanma hakkına sahip olabilecekleri gibi bunun yerine 1500 TL’ lik KDV dâhil avantajından yararlanabilirler. Zümrüt direktörlerin nesillerden aldıkları primler:

 • 1.nesil için %5
 • 2.nesil için %4
 • 3.nesil için %3
 • 4.nesil için %2 olarak ifade edilmektedir.

10.Elmas Direktörler de müdürler ve diğer direktörlerle aynı oranda yani %21 prim alırlar. Ancak nesillerinden aldıkları primler zümrüt direktörlerden daha fazladır:

 • 1.nesil için %6
 • 2.nesil için %5
 • 3.nesil için %4
 • 4.nesil için %3